Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

Alın Sağlıklı ve Fit, Bölüm 2 - Egzersiz Sürümü

Bölüm 1 Sağlıklı ve Fit, Ben Sağlıklı Beslenme için bazı kurallar kapsamına almak bu serinin içinde. Bugün ben, yarın bir Egzersiz Planı bırakmıyor hakkında yazmayı planlıyorum bazı kurallar iştir için kapsayacak.
İlk yaz diyelim: sağlıklı beslenme almak uygun ve sağlıklı için büyük bir vakıf, ancak alıştırma [...]


Bölüm 1 Sağlıklı ve Fit, biraz kapalı Başlarken bu serinin içinde Kurallar için Sağlıklı Beslenme . Bugün ben, yarın bir Egzersiz Planı bırakmıyor hakkında yazmayı planlıyorum bazı kurallar iştir için kapsayacak.

İlk yaz diyelim: sağlıklı beslenme almak uygun ve sağlıklı için büyük bir vakıf, ancak egzersiz ne gerçekten orada karşılaşacaksınız. Aslında, ama, bir değil, diğer yapabilirsiniz you'll sadece yarım var, gerçekten olabilir. İkiniz de gerekir.

Egzersiz için Kurallar
Ben oldukça giderek daha fazla bir yıl şimdilik egzersiz edilmiştir - Aralık 2005 yılından itibaren, bir çok iddialı çalışan programın başladı. Sonra yayınlanmaya başladı Aslında, yaklaşık bir ay, bir büyük başkanı var ve ben için tren çalışmayın ve bir maraton tam karar verdi. Yıl boyunca bazı mücadelelerin sonra, Aralık 2006 yılında maratonu tamamladı. Bu yıl, bir triatlon için, bisiklet öğrenme eğitim ve benim yayınlanmaya devam ek yüzebilirsiniz.

Ben geçen yıl egzersiz hakkında çok şey öğrendim. Sadece ben yaparak öğrenmeyi ama diğerleri çok şey öğrendim, bu satın kitapların, ve web siteleri bu sürekli araştırma oldum.

Ne aşağıda bazı Ben de başlamak ve sürdürmek için sağlıklı bir egzersiz programı isteyenler için olan ipuçları var.

Egzersiz Kural # 1: Başlangıç bugün ve sadece bir şey yapmak giderek elde etmeyi. Bu ne, sadece başlangıç tercih egzersiz önemli değildir. Ben yürüyüş düşünüyorum ve yayınlanmaya başlar büyük yöntemlerle, çünkü bir spor katılmaya veya fantezi donanımları elde ödemek zorunda değildir. Tek ihtiyacınız olan bir ayakkabı olduğunu. Ben eski bir alt-spor ayakkabılar ve çifti kadar ile başladı kadar bir kaç hafta onu yapıyor ediyorum gerçek koşu ayakkabıları satın vermedi. Yüzme ve bisiklet, iki büyük tatbikatlar da olsa vardır.

Egzersiz Kural 2: Dur bahane yapma. Ben deneyimlerinden - hepimiz bir milyon mazeretler var. Yeterli zaman. Hiç bir yer bulmak için. Yoruldum. Ben para yok. Bu kitap her bir yük vardır. Çünkü ben kendim yapılan bu bahane yapmak için, fakat herkes suçlu değildir gerçek şu ki, bunu rasyonel ki tembel olmaya devam edebilirsiniz. Bu gibi düşünmek kadar zor değil. Sadece kendiniz ile veya eşiniz ya da bir arkadaş, sadece 10 veya 15 dakika için bugün çıkmak için bir tarih belirleyin ve yürüyüş veya Jog. Hayır! Yapmak bahane Dur!

Egzersiz Kural 3: Sadece çalışan ayakkabıları, koyun ve kapıyı çıkmak. İşte tüm yapmanız gerekiyor. Gerisi çok daha düşünüyorsun daha kolay olacak. Bu ilk atalet ki aşmak gerekir's. Sonra bunun aslında canlandırıcı ve eğlenceli yaptık.

Egzersiz Rule # 4: out Başlat'ı ve yavaş yavaş küçük. Bir programın enerji ve enerji dolu bir maraton çalıştırmak için ya da en büyük ağırlık asansör hazır başlayabilir. Kendinizi geri dur. Temel nedeni eğer yavaş başlayın ki, daha başarılı olması muhtemeldir ve eğer çok fazla yapmaya çalışarak başlattığınızda, daha olası yanmak ve başarısız. Eğer 30 dakika süreyle çalışabilmesi için, düşünmek sadece 10 veya 15 ile, sonra da yavaş yavaş başlamak için birkaç hafta içinde üzerinde artış çalıştırın. 2-3 kez bir hafta önce, en az 30 dakika süreyle beş kez bir hafta egzersiz amacı, sonunda ile deneyin. Yan parası - ve bu harika bir - Eğer geri kendinizi tutun da, bir sonraki egzersiz, siz bu biraz fazla yapıyor olacaksınız için istekli edeceksiniz. Ve bu heves çok artırmak olduğunu.

Egzersiz Rule # 5: Hedef kamu olun. Yazınız blogunuzda. Aile ve arkadaşlar söyle. Kaydolun bir site gibi Traineo.com , Nerede çözümleri ve kilo kaybı birkaç "motivators için seçtiğiniz e-postayla gönderiliyor. Benim maraton ve triatlon gol için, yol boyunca kişisel yolculuğun bir dergi olarak yerel gazete, her iki hafta için bir sütun yazmaya başladı. Pozitif kamuoyu baskısı bir süre için sürekli motive tutacak - insanların aşağı ve kötü bakalım istiyorum değildir. Basınç kadar izin vermeyin - bir kere yapmak için motivasyon uzaklıkta olacaktır.

Egzersiz Rule # 6: kendinizi ödüllendirin. , Mini gol bir listesini yapın ve her bir yanında, listede uygun bir ödül. Örneğin, sadece çıkmak ve bugün Jog, kendinizi Amazon bir kitabı satın bekleyin. Eğer iki gün boyunca, kendinizi bir dondurma vermek yapabilirsiniz. Bir hafta boyunca, bunu yapabilir sizin için bazı şarkılar satın iTunes. Ne sizin için ödül - onlar ayakkabı, giysi, masaj, dövme veya ne olursa olsun, kendini küçük hedeflere ulaştıktan sonra onları atalım olabilir. Sadece çok tatlılar yapmazlar!

Egzersiz Rule # 7: Kendine yeterli dinlenme izin ver. Bazı insanlar sabit her gün çalıştırmak için çalışma veya sabit her gün deneyin. Sadece hatırlamak için kasları için geri kalanını gerekir. Eğer onları geri izin vermeyin, sadece sürekli aşağı dağılıyor. Sabit-kolay kuralı uygulayın: sabit egzersiz bir gün sonra kolay gitmek ya da geri kalan bir sonraki gün. Ayrıca, gerek az kalan bir gün, her hafta. Vücudunuzun sadece önce yıkmak başlar o kadar sürebilir. Bu noktaya ulaşmak izin vermeyin. Çok akıllı insanlar dinlenme gibi egzersiz olarak bu performansını artırma konusunda önemli olduğunu söyledi.

Egzersiz Rule # 8: pozitif düşün. Bu muhtemelen grup en iyi kural. Bu sayısız şekilde bana yardımcı oldu. Her zaman bir olumsuz düşünce başını girmesinden ( "Bunu yapamazsın!" "Bu çok zor!" "Ben şu anda çalışıyor gibi değil!" "Ben durdurmak istiyorum!" "Tembel hissediyorum bugün ! "), sadece dışarı doğru itin. Kabak olsun. Ve sonra olumlu düşünceler ile değiştirin: Bunu yapabilirim! Ben güçlü hissediyorum! Bu çok zor değil! Eğer Aslan, bu nedenle olabilir I can do it! Bu sorun değildir! Ben zor yaşıyorum! Ben AWESOME !!!!!! pm Olumlu düşünme bir egzersiz bariyer son verecektir.

Egzersiz Rule # 9: kilo kaybı gol sadece motive olmayın.Eğer kilo çalışıyoruz, size olacaktır durdurmak fazla. Niçin? Hiçbir fikrim yok, ama doğru. Diğer motivators var: iyi, senin büyük enerji, sağlık faturalarını azaltmak için, daha uzun yaşamak için, daha fazla hayattan zevk için, daha iyi bakmak için, daha güçlü olmak için, sağlıklı olmak için, bir değer için elde etmek hissetmek için ne bir sorun üstesinden. Siz egzersiz ve yerde onları göndermek istediğiniz nedenleri bir listesini yapın. Ve evet, bu motive edecek ve bu kadar çok yazı bir dergide bir resim kesmek. Kilo kaybetmek büyük bir hedef, ama bu sadece bir izin yoktur.

Eğer başarısız olursa, kalk Egzersiz Rule # 10:, kendinizi kapalı fırça ve tekrar başlamak. Hepimiz bazen başarısız. Ne olursa olsun, biz büyük, biz başarısız. Ben geçen yıl, ama kez çözümleri bol kaçırdılar anahtarı sadece o ata tekrar bulabilirsiniz. Bunu devam beni durdurmak izin vermeyin. Orada öyle gibi bu uzun bir yol Önümüzde, ve yol boyunca küçük sorunları olan yol olarak sadece darbe vardır. Yolculuğunuz devam durduramaz yolun bir çarpma izin vermeyin.

Egzersiz Rule # 11: Bir çalışma ortağı alabilirsiniz. Bu büyük bir motivasyon's. Eğer egzersiz birine karşılamak için var, daha da gitmek olabilir. Ancak, eşiniz var bir nedenle, bu kendi üzerinde çalışma sizi durdurmak izin vermeyin iptal etmek.

Egzersiz Rule # 11: Have fun! Egzersiz ve eğlence için gerekli. Bu acı verici izin vermeyin. Eğer, biraz yavaşlatabilir ve manzaranın tadını çıkarın. Su veya ağaçları ile güzel bir yerde Egzersiz. Derin nefes al ve temiz hava keyfini çıkarın! Bak bu gündoğumu ve günbatımı! Günün görkemlisidir ve bunu tam partaking vardır. Life is great!

zen-productivity ++
Oğlum ile Gol sağlanması: Our Harry Potter Maraton
Bebek Makes Sekiz: Altı Kids - Bölüm 1 Raising
Bebek Makes Sekiz: - Bölüm 2, kuruluş baskı Altı Çocuklar Raising
E-posta Zen: Gelen Kutunuz Out sifresiz
Alın Sağlıklı ve Fit, Bölüm 1
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: