Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

Google Krom OS Means Bilgi için


Görüntü çalıntı Kablolu .

Yazan yazılı Leo Babauta . Beni izleyin Kıkırdamak .

Sık sık teknik konularda, ama yazmayın çok I ilgilenmesi ediyorum düşündüm Google Krom OS duyurusu hakkında yazılı olarak

Yüzeyinde, bir Google işletim sisteminin duyurusu rakip Microsoft, bir mermi gibi görünüyor, MS Şirketler bir saldırı. Ancak Google'ın hamle aşağıdaki edilmiştir bunun daha fazlasını biliyorum - bu (beklenen bir's) Google'ın uzun vadeli bir strateji olarak evrimi.

Google her çevrimiçi taşınıyor, ve bu bilgi geleceği olduğuna inanıyoruz. Bilgisayar ve masaüstü modeli - Microsoft dönemin - sonuna geliyor. Bir kaç yıl alır, ancak gerçekleşecek.

Eski Model
Yıl için, işletim sistemi, klasörler ve dosyalar, büyük bir dosya kabine (sabit sürücü) saklanan ile masaüstü benzerlik kullanıyor. Ve Word gibi uygulamalarda sabit sürücüsünden çalıştırmak var.

Bu ne anlamı var ki, in order bilgisayar çöker karşı (ki sonunda) kaçınılmaz olduğunu temin etmek için, bir uzak diske (başka bir sürücü, CD-ROM, vb) dosyalarınızı yedeklemek zorunda kalmıştım. Bu da bu dosyaları ve çoklu bilgisayarlara programların erişmek söz bir başağrısı anlamına geliyordu - ve senk dosyaları her zaman kazanmak için, ve satın alma ve uygulama birden çok kopyasını yükleyin.

Disketlerini kullanarak yapılacak Ayrıca baş ağrısı bir sürü zaman dosyalama ve dosyaları bulma geldiğinde, anlamı ve diğer insanlar ile paylaşmak (bu vardı / CD, ya da son zamanlarda e-posta ekleri).

Son olarak, işletim sistemleri, her şeyi yapmak, çalışırken şişirilmiş olmuştur ve yavaş, bilgisayarınızın işlemci gücü, bellek ve depolama alanında çok yer alır.

Yeni Model
Google'ın modeli Internet bağlantısı, bir modeli, bir on yıl önce ve sadece gerçekten son yıllarda hemen hemen herkesin yüksek hızlı bağlantılar ve Wi-Fi ya da mobil erişim var yaşatılabilir sahip olduğu düşünülemez kurulmuştur.

Google, giderek uygulamaları geçti, web (ya da bulut) için dosyaları,. Gmail'le başarılı olur - hızlı, güçlü e-posta uygulaması bu aşağı masaüstü e-posta uygulamaları eller yendi başladı. Bu basit web uygulamaları bir yazılımı ile genişletilmiş:Google Takvim, Belgeler ve E-Tablolar, Google Reader, Picasa fotoğraf, daha sonra video için YouTube, Blogger, web için yazma ve daha fazlası.

Bu uygulama hafif fakat güçlü. Onlar gibi özelliği olmayan zengin masaüstü uygulamaları, ama burada çok eleştirenler ne don't understand's:Bugünün (ve yarının) bilgisayar dünyasında,Bunun için yok.

Bu iş dünyasında uzun zengin belge biçimlendirme ve grafikleri tam oluşturmak için Microsoft Word kullanılır ise, giderek mobil dünya ile ilgili herhangi bir bakım değildir. Bu e-postalar ve kısa mesajlar ve tweets ve mesajlar Facebook ve forumları ve diğer sosyal ortamda göndermek - hiç biçimlendirme ile. Biz sahip Blog yapmak kalın ve italik ve bağlantıları ve fotoğraflar ve videolar ve daha fazla metin biçimlendirme açısından daha fazla.

Biz artık özelliği şişirilmiş Microsoft Word gerek yoktur. Ayrıca Excel, 2 milyon özellikleri ile, ne de PowerPoint (kimin slaytlar izlemek?) Seviyor. Tabii, hala bazı büyük masaüstü uygulamaları, insanların kullanımı için, fotoğraf ve video düzenleme ve çok daha fazlası ... ama bize büyük çoğunluğu bu gerekmez bulunmaktadır. Bu basit ve hızlı, sorunsuz iletişim gerekir.

Web uygulamaları masaüstü uygulamaları ile uyumlu değil ... ama bu bizim için, en yeni bilgisayar modeli kullanmak iyi bir şey.

Web uygulamaları hafif ve hızlı. Onlar, böylece onlara senkronizasyonu veya CD veya flash sürücü veya yedekleme etrafında taşıma konusunda endişelenmenize gerek yoktur tüm dosyaları çevrimiçi saklayın. Kimseyi sizi gibi veya herkes, bir tıklama ile paylaşabilirsiniz.

Bu, bilgisayar dünya ne hale geliyor ve uzun yıllar olacak. Google, bu değişiklikleri tahrik var zaman geçen yıl Krom tarayıcı duyurdu, bu tarayıcı daha iyi internet uygulamaları işlemleri yapmak için bariz bir hareket oldu.

The Krom OS bilgisayarlar masaüstü uygulamalar ve dosya ve klasörlerin eski modeli atlamak için bariz bir hareket, ve web, web uygulamaları gitmek ve çevrimiçi dosyaları. Krom OS ve hızlı (ve Krom tarayıcı gibi), bu özelliği olacak Web uygulamaları ve daha başka ve hafif olacak mükemmel nasıl daha fazla ve daha fazla hareketlilik, hız, paylaşım, ve - with web kullanıyorsanız ile uyumlu olacak akılda bağlanma.

Neden Google Müzik sonraki mantıklı adım
Eğer okumak Google Krom OS duyurusu dikkatli, size ilginç bir öğe göreceksiniz:

"[İnsanlar] kendi veri onlara erişilebilir istediğiniz yerde ve değil bilgisayara kaybetme veya dosyaları yedeklemek unutmak hakkında endişelenmenize gerek."

Eğer onlar da bilgisayar kaybetmek Bu açıkça Google OS tüm dosyaları çevrimiçi mağaza anlamına gelir - insanları dosyaları yedekleme endişe, ve gerek yok, hiçbir şey gerçekten kaybolur.

Ve bu, dikkate Google hemen hemen tüm dosyaları çevrimiçi eğer (Google Belgeler ve E-Tablolar), web uygulama:e-postalar, fotoğraf Picasa'da (olarak), videolar YouTube (olarak), belgeleri kullanmak bile PDF'leri şimdi geçti mantıklı.

Hemen hemen tüm dosyaların.

Ortalama kullanıcı, dosyanın başka bir türü de vardır:mp3s. Tabii, orada dosyaları birçok türleri vardır, ama yalnızca insanların çoğu bu gün - bilgisayar kullanımı ile ilgili ne var e-posta, çevrimiçi okuma ve sosyal şeyler, video, fotoğraf, müzik. Google henüz Çevrimiçi müzik taşınır değil.

Zaten bu siteleri, ancak Google ediniz. Peki ya Google bir online sitelerin satın alacak (gibi YouTube ve Blogger'ın ve Writely, Google Belgeler oldu) ile mi, yoksa kendi yaratır.

Sizin mp3s online olarak depolanmaktadır olacak ve her yerden oynamaya yapabilirsiniz. Bu tüm dosyaları çevrimiçi korunacağından Google'ın hedefi tamamlayacak.

Endişelerini:Bağlantı ve Gizlilik
İki ana endişeleri, insanların zaman bulut bilgisayar veya web uygulamaları sahiplendiler vardır, bu nedenle bunlar hakkında kısaca konuşmak gerekiyor:

1. Eğer bulut bağlı değilsiniz?Sen Internet bağlantınızı kaybedebilirsiniz ve dosyalara erişim kaybedersiniz. Gibi hemen hemen her zaman daha fazla, her yıl, mobil cihazlar veri planları (ALA iPhone) özellikle bağlı olduğunuz Bu bize büyük bir sorun değildir. Ancak, Google, Google Gears ve HTML5 bu sorunu ele ise - sizin dosyaları ve kullanımı Web erişemezsiniz bile çevrimdışı uygulamalar.

2. Gerçekten bütün dosyalar ve bilgiler var Google istiyor musunuz?Bu, geçerli bir gizlilik sözkonusu olduğunda, ben bir cevap yok. Kişisel duygu ki ben inanılmaz kaybetme hakkında endişe ediyorum veya kamu olacak herhangi bir veri yok ise. Gibi çok ilginç değil I highly Google dosyalar ile tarama ilgi olacağını sanmıyorum. Eğer Google veri iyi reklamları sunmak için ... ne bakım yapmak kullanır? Ben onların reklamları at yine görünmüyor.

Ancak, ben anlıyorum gizlilik endişe . Bu önemli bir konu, ya da sadece bizim gibi birçok gizlilik konuları ile birlikte yaşamayı öğrenmek bir şey olabilir haline gelmek Mayıs (devlet) finansal veri, bizim bilgisayarlarda Microsoft alma bilgileri, vb erişimi var.

Güncellemek: Krom hakkında daha fazla bilgi .
--
Bu güçlü web Video oluşturarak ilgi için:Check out a toolkit at WebWarriorTools on Bu satan Web Video yapma . Esasen, bu her konuda kapsamlı bir öğrenme aracı her şey bir etki video oluşturmanız gerekir's. Bu blogları veya nasıl abone veya satış artış video kullanmaya başlamak öğrenmek istediğiniz ürünleri insanlar için büyük bir kaynağın.

Araçların gün bir çift, ve başlattı o zamana kadar bir ön's satış dolar 67 dolar 49 (% 32 kapalı) için fiyat düşüyor.

zen-productivity ++
Aşk Hayatı, değil Şeyler
Diğer Bitti to Get Breaks Lots of alın
The Essential Motivasyon El Kitabı
Ve Fit Algorithm Sağlıklı
Üç basit değişiklikler aynı anda Fit ve Yeşil To Get
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: