Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

Aşk Hayatı, değil Şeyler


Hayat aşık.

Yazan yazılı Leo Babauta .Beni izleyin Kıkırdamak .

Biz şeyler aşık olduğunuz - alışveriş, elde olan, sahip olan, toplama ile.

Hayat yerine sonra Hadi şehvet.

Malzeme ile sağlıksız takıntı haline gelmiştir.Ne zaman hayatımızın bir boşluk varsa, şeyleri satın.Biz sorunları varsa, şeyleri satın.Ve bu daha fazla, daha büyük, shinier pahalı ...daha fazla israf oluyor.

Şeyler Bu obsesyon çok sahip için anlamını hayatımızın doldurmak değildir darmadağın bir sürü ...ama bu şeyler yaşıyorsanız neden olmaktadır.

Bu derin bir borç için, çok satın kimden, neden ve her şeyi kontrol altına büyük evler ve depolama alanları gerek.Mali, biz kapalı hiç olmadığı şeyler bu takıntı nedeniyle kötü demektir.

Biz şey zaman we're Depresyonda satın, biz ne kadar onlara sevgi göstermek için diğer şeyler almak ...ve bu şekilde, şeyler aslında bizim duyguları ile gelen, gerçekten başkaları ile bağlantısını bize bloke bize ayrılmış bulunmaktadır.

Yaşam için bir arzu ile şeyler için şehvet yerini edelim.

Bazı fikirler:

  • Yaşam için bir tutku yeniden keşfetmek.Dışında alın ve doğa düşünüyorsanız, etrafındaki dünyanın güzelliği için teşekkür ederiz.Aktif, alın, Yürüyüş bir spor yapmaya bazı bahçe veya yardwork yapmak, yüzmeye gitmek, bir zam almak bir bisiklet.Sen ile yaşam eğitimi hissedin.Nefes bu inç
  • , Stuff hediyesi olarak deneyimlerini değil verin.Birinin doğum günlerini veya Noel gelmek için alışveriş yerine yerine verdiğiniz bir deneyimi var.Size bir tarih, eğlenceli bir şeyler yaparak, dışarı sarkan, yemek, oynamak, konuşmak keşfediyoruz.Bir park veya plajda Eğlenceli zaman.Her şey başka.Bir deneyim daha bir nesne daha anlamlıdır.
  • Diğerleri ile bağlayın.Gerçek hayatta.Eğer bir arkadaşınıza ile yakın, onu aramak ve takılmak git ver dışarı askıda değil.Away from the TV veya video oyun oyuncu ve onun dışında bir şey yapmak almak sizin evlat edinin.Ortak bir tarihte gidin.Annen ya da büyük ziyaret edin.Siz onlarla birlikte olduğunuz Ve olması - Gerçekten dinlemek, gerçekten orada olacağım.
  • Fırsat için duyguları ile.Eğer, siz duygusal sorunlar yaşıyorsanız alışveriş için ihtiyaç şeyler satın almak var, daha bunun farkında olun.Onları unutmak için bir yol olarak yatan duyguları ile Sonra anlaşma yerine kullanarak alışveriş.Eğer, depresif ya da endişeli veya yalnız, bu anlaşma ile.Çözüm, ne onları neden olduğunu rakamı bulun.İyi haber: karşılaşmış hayatı, elde etkin ve diğer tüm duygusal sorunları başa yardımcı bağlanma.
  • Şeyler için ek çıkarın.Bazen kendimi bir şey vazgeçmeye isteksiz olsa bile, gerçekten kullanmak değildir bulabilirsiniz.Ve o zaman, "Neden?" Ne beni geri tutuyor kendime sormak's almak bu mülk kurtulmak? Bazen, item, ama sonra bu sadece bir nesnenin gerçek bir duygusal bağlantısı varsa, bu duyguyu ya da duygu ve gerçek kaynak değildir.Sonra, öğeyi bir resmi alır benim bilgisayar ve yükleme almak nesne kurtulun.Çünkü fiziksel bir nesne eki kırık sonra ben kurtuldu, (ama) bellek kaydedilen hissediyorum.Bir nesneye, anlamak neden - bu, uzun vadede sağlıklı değil ilişkilendirilmektedir.
  • , Şeyler hayat değil Realize konularda ne olduğunu.Nesneler sadece nesneleridir - eğer çalıntı almak veya yok eğer onları kaybetmek ...çok büyük bir iş değil.Sadece nesneler - bu değil hayat.Hayatını bu bilinç ile hemen Steaming olduğunu anlar bir dizi ve nasıl bu anlarda kullanın ve ne ile doldurmak ne gerçek, ne ile ev doldurmayın önemli olduğunu.Bu kısa yolculuğun sonunda, geri bakmak olacak ve deneyimlerini hatırlayın, sizi seven ve sizi seven insanlar ve şeyler yaptı yapmadı.Değil bir şeyler vardı.

--
Devamı benim kitapta basitleştirilmesi, hakkında Güç daha az .

zen-productivity ++
A Beautiful Yöntem için Barış Zihin bul
Hala olun.
Nefes al.
Nasıl vermek Değişiklikleri Herşey
Nasıl böyle bir Büyük Bebek gibi hareket durdurmak için
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: