Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

Nasıl Erken Kalkan oldu

Ben Steve Pavlina bu zaten yaptı, ama uyanık erken bir ben geçen sene yaptık en iyi şeylerden biri olmuştur bulduktan sonra, bu bilgileri ve benim ipuçlarını paylaşmak istiyorum düşündüm. Sadece sabah rutin hakkında yayınlanan ve nasıl yukarı 4:30 alırken olduğumu biliyor isteyeceğini düşündüm
Için [...]


Biliyorum, Steve Pavlina bu zaten yaptı , Ama uyanık erken bir ben geçen sene yaptık en iyi şeylerden biri olmuştur bulduk ve ben ipuçlarını paylaşmak istiyorum düşündüm. Sadece benim sabah rutin hakkında yayınlanan Ve nasıl yukarı 4:30 alırken olduğumu biliyor isteyeceğini düşündüm

For many years, ben geç kalkan oldu. Ben in uyku Sonra işler değişti, çünkü uyan 6-6:30 arasında vardı benim çocuk öğle düzeltmek için okula hazır bulabilirim pm severdi. Ama geçen yıl, ben ilk maraton için tren kararı, bu Eğer her zaman benim ailem için sol olduğunu sabahları çalışıyor başlatmak için gereken karar verdi.

Ben erken alışkanlık uyanma için birarada. Ben 5:30 en fazla elde tarafından, 5 sonra am Bu alışkanlık oldu pm başladı ve uyan 4 gerekiyordu 3:30 pm veya erken uzun vadede için pm, bu wasn'ta sorun. Ve geçen Kasım ayında, ben katılmaya karar verdi NaNoWriMo Ben yazacağımıza am kadar 4 almaya karar verdim en az bir saat bir gün. Şimdi o roman yazma hedef tamamlanmış, ben anlamak erken artık, ama gerek yok 4:30 at uyanık bir mutlu uzlaşmaya göre belirlenip bazı gün, ben çok yorgunum am (Eğer uyu Ben daha sonra en fazla kullanılan 5:00 veya 5:30 at), I'll sonra, bu yine daha önce geç.

İşte bir sabahçı olmak için ipuçları:

  • Köklü değişiklik yapmak musunuz. Yavaş yavaş, önce normal sadece 15-30 dakika uyanık başlayın. Bu bir kaç gün için kullanılan alın. Sonra başka bir 15 dakika kesmek. Bu kademeli kadar hedef süre için.
  • Kendini daha önce uyku izin ver. Geciktin, belki veya Internet'te sörf watching TV kadar kaldıkları için kullanılabilir. Ama önce, er ya da geç bir vermeye devam etmektedir kadar almaya çalışırken eğer bu alışkanlık devam ediyor. Eğer erken bir artış sağlar, sonra da kaza ve uyku olduğunu ve geç başlamak zorunda.Ben daha önce, hatta eğer uyku edeceğiz, sanmıyorum ve okumak yatakta iken yatakta devam öneririz. Eğer gerçekten yorgun olduğunuz, sadece uyurken çok erken daha düşünüyorsun düşüş olabilir.
  • Çok yatakta kimden çalar saat koy. Eğer doğrudan yatağa var, onu kapatmak edeceğiz veya Ertele tuşuna basın. Asla erteleme çarptı. Eğer bu kadar yatağına gelen's, size yatakta onu kapatmak için kalkmak zorunda. Sonra, en fazla demektir. Şimdi sadece kalmak zorunda.
  • Olarak yatak odası dışında gidin olur olmaz Alarmı kapatmak. Kendini tekrar yatağa gidiyorum rasyonel izin vermeyin. Sadece kendiniz oda dışına gitmeye zorlar. Benim alışkanlık tuvalete yanılmak ve sidik git. Zaman ben yaptık By ve tuvalet kızarmış ve ellerimi yıkadım ve aynaya benim çirkin ineklemek baktı, ben uyanık gün yüz kadar yaşıyorum.
  • Rasyonel musunuz. Eğer beyin erken kalkmadan sana konuşmak için izin, bunu yapmak yoktur. Yatakta bir seçenek sağlıyordu oluşturmayın.
  • Kendine bir kez süre uyku izin ver. Rağmen sadece bir önceki noktasında, bir süre bu güzel ne dedi olarak normal bir şey değil sürece inç uyumak. Ben belki bir hafta kadar yaparım.
  • Erken bir ödül kadar uyanık olun. Eğer keyifli, yakında Mektuplarımı erken uyanma düşüneceğiz yapmak Evet, ilk önce kendinize bir sabit yapmak zorunda olduğunuz, ancak görünebilir. Benim ödül için kahve sıcak bir bardak yapmak ve kitap okumak kullanılır. I've Son zamanlarda kahve kesmek Ama yine de kitap okumaktan hoşlanıyorsunuz. Diğer ödüller kahvaltı için lezzetli tedavisi (smoothies! Yum olabilir!) Veya Sunrise veya Meditasyon izliyor. , Sizin için keyifli's şey bulun ve kendiniz sabah rutin bir parçası olarak bunu sağlar.
  • Tüm bu ekstra zaman yararlanın. Bir saat veya iki erken sadece blog okumak için, eğer senin büyük bir hedef çok yüksek değil uyandırır mı. Erken ve atık bu fazladan zaman sonra değil mi. Günün bir atlama başlangıç alın! Ben, gün (ben) benim MITs ayarlamak geri kalanı için planlama üzerine, egzersiz veya Meditasyon üzerine, benim çocuk yemekleri hazırlarken bir avantaj elde etmek ve okumaya zaman kullanmak ister. Daha çok insanın tüm gün saat 6:30 civarında rulo olarak, daha fazla yaptık.
  • Of Dawn Enjoy the molası! Kadar gibi, dışında (veya daha almak dışında!) Bakabilir ve gökyüzü açmak ışık seyredin. It's beautiful. Ve bu sessiz ve sakin. Günün Bu Şimdi benim sevdiğim zaman. Kalkmadan erken benim için kendi içinde bir ödül olduğunu.

See also:

zen-productivity ++
Bebek Makes Sekiz: - Bölüm 2, kuruluş baskı Altı Çocuklar Raising
E-posta Zen: Gelen Kutunuz Out sifresiz
Alın Sağlıklı ve Fit, Bölüm 1
Alın Sağlıklı ve Fit, Bölüm 2 - Egzersiz Sürümü
My Morning Routine
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: