Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

Ne gerçekten gerekli mi? Tutumlu yaşayan bir rehber

Benim için devam eden bir macera, ve ben bu yıl yenilenmesi am, tüm hayatımı gereksiz olduğunu ortadan kaldırmaktır. Şimdi, bu okuyabilir ve Hayatımda her şeyi eğlenceli kesme pm düşünüyoruz ama bu doğru değildir. Açıklayayım.
Tabii ki bu arayışı içinde ilk soru, hangi [...]

Benim için devam eden bir macera, ve ben bu yıl yenilenmesi am, tüm hayatımı gereksiz olduğunu ortadan kaldırmaktır. Şimdi, bu okuyabilir ve Hayatımda her şeyi eğlenceli kesme pm düşünüyoruz ama bu doğru değildir. Açıklayayım.

Tabii ki bu arayışı içinde ilk soru, ne "" demek gerekli yapar? İlk olarak ne şeyler gerekli ... ve bu sınavında ilk soru ... için gerekli incelemek gerekir ne? Ne gerçek amacı nedir? Bu diğerlerinden daha farklı olacak benim cevap, "mutlu bir hayat için gereklidir."

Bu tanım, daha sonra, giyim, barınma ve gıda temellerini yanında birçok şeyi içerir. Bu hayatta kalmak için Eşim ile iyi bir ilişki ihtiyacı olabilir, ama benim için hayatta mutlu olmak için gerekli olan (I) tespit ettik. Çocuklarımı ile aynı şey. Mutlu olmak için, onları iyi bir ilişki geliştirmek gerekir onları mutlu etmek, ve onlarla birlikte vakit geçirmek.

Ama ben onlarla da bir şey demek değildir olarak gerekli sayar. Ben çocuk sadece ücretsiz park giderek mutlu olabilir - Onlara her zaman, bazı şeyler satın almak ya da film (gibi pahalı eğlence gitmek gerekmez, bir alışveriş merkezi veya Su).

Aynı şekilde, biz yemek gerekir, ama abur cubur yemeye gerek yoktur. Doğru, o tatlılar, veya Fransızca kızartması, sizi mutlu diyebilirsiniz. İşte bu bütün egzersiz anahtarı's: Gerçekten bir şey yapmak gerekir mutlu olmak ister misiniz? Ve daha, bir günlük veya gerekiyor arada bir tedavi olabilir mi?

Kahve ve çikolata benim için son iki örnek. Her ikisini de seviyorum. Bir çok. Ama onlara (çünkü bir kafein), ve bu beni daha çok onların mutlu olması için daha istiyorum yapar bağımlısı duyuyorum. Bu nedenle Onları yenmek için çalışıyorum En azından şimdilik. Ben sonra ben alışkanlık tekmelemek, bir tedavi olarak bu şeyler de, bir süre içinde, bağımlılık haline lapsing olmadan müsamaha düşünüyorum.

I (davranır olarak hariç) kesmek diğer şeyler:

  • Film (I nadiren bu artık) Going
  • Tatlılar, pastalar veya pişmiş mal veya şeker gibi (nadir artık, ama hala bir MAJOR günaha)
  • oyuncaklar (Gizmos ve gadgetları bu eğlenceli, ancak gerekli değildir - mp3 çalar gibi)
  • yeni kitap (Şimdi ya da ticaret icin kullanılan satın alma) deneyin
  • dışarı yemek (kesmek, ama çalışıyor hala hata ben daha fazla olmalıdır)

Ve bazı şeyleri ben zor düşünmek gerekir:

  • kablo internet (Bu at work - bu evde güzel, ancak eğer gerekli olandan emin değilim)
  • cep telefonu (Ben çok fazla - Bu uygun bir ihtiyacım var, ama ben gerçekten gerek nadir's)

Bütün Açık Zaten bir çok kesim ettik Ve ben çok şimdiye kadar oluşturduğunuz sadeliği ile mutluyum. Daha fazla yapacak çok şey var, ama bu zevk süreci değil, son ürün.

Bu konu ile ilgili başka bir yerde son mesaj:

See also:

zen-productivity ++
Su gibi Mind
Benim GTD Uygulama
Recipe bir Daire Mide için
Bir kalıcı sifresiz Masası 3 Adımlar
Gönüllülük
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: