Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

Neden E-posta Gelen iyi bir için mi Yapılacak Listesi


-DOS için e-posta dışında çalışan daha verimli, Saner yol alın.

Yazan yazılı Leo Babauta . Beni izleyin Kıkırdamak .

New York Times techonology yazarı David Pogue, Hayran olduğum bir yazar, son zamanlarda bazı listelenen en iyi verim ipuçları - Ve bu iyi bir listesi aşağıdadır. Bir şeyi ben ilgi ile dikkat çekti ki bir, oldukça yaygın bir uygulamadır listesi olarak e-posta gelen kutusu kullanıyor.

Ve bu kesinlikle o bir şey yanlış, ve ben kendim yapıyorum, bir hızlı counterargument yapmak istedim.

Bir e-posta gelen kutusu en iyi için yapılacaklar listesi ve bu nedenle değil:

1. Bu konu satırları değiştiremezsiniz. Bu, yapılacaklar listesi konu satırları bu sıklıkla yapılması gereken eylem ile kesmek oluşmaktadır demektir. Bu "bugünkü toplantısında" gerçekten bir eylem çağrısı olabilir diyor bir e-posta birini ya da bir dosya gönderin. Hangi çok verimsiz eylemleri, bulmak için her e-postayı açmak gerekir. Ya da e-posta işlemleri her ne ilişkili hatırlamak gerekir ve bir tür liste yapmak nokta ... listesini yener için hatırlıyorum gerekiyordu, ve uzakta beynine gelen stres çekmek.

2. Her bir e-posta birden çok eylem olabilir. Eğer bir e-posta 10 içeren öğeleri ne yapılabilir? Silmek ya da arşiv e-posta ne zaman bir veya iki eylem yaptık. Bu gelen kutunuzdaki tüm 10 kadar sanki hiçbir şey yapıldı yapılır devam edeceğiz. Ayrıca, bu bir e-posta birden çok eylem ve dosya veya silmek zaman ya da o sizi hatırlamak için bu e-postayı birden çok eylem, tekrar mağlup zorla olacak bir eylem - yaptık olduğunu unutma olabilir bir amaç için yapılacaklar listesi.

3. Yeniden edemiyorlar (genellikle) bir e-posta için. Birçok e-posta programları harika (Gmail gibi) sadece onlar in eğer üstündeki en önemli öğeler koymak istiyorsanız bu da gelen sipariş ve e-posta gösterisi, you can't. Eğer errands tüm öğeler grubu istiyorsanız, bunun için bir etiket oluşturmak için ve benzeri vardır. Olarak da en uygun programı yapmak basit gibi esnek değildir.

4. Sizin için öncelik değil-dos. En okurlar her gün en 3 En Önemli Görevler seçtiğiniz Ben hayranıyım (bkz. biliyorum Güç daha az ve Zen için Tamam için daha fazla). Ama e-posta sadece üst 3 En Önemli Görevler listesinde değil - Hepsini listesine sahip. Sırasını da bu bir çözüm yapmak mümkündür in, gel ve bir etiket ya da klasör oluşturmak önemli görevler için, ama o zaman neden bir yapılacaklar listesi olarak e-posta kullanmak? Neden gerçek bir kullanım için bu gerekiyordu's gibi çalışıyor listelerim?

5. Bir e-posta gelen kutusu dağıtmak içerir. Bu belkide listedeki en kötü şey: Eğer e-posta sizin için-dos bakarak olduğunuzda, yeni e-postalarda ve rahatsız edici geliyor çok büyük tehlike altındadır. Bunun kötü bir fikir her zaman e-posta için olduğunu düşünüyorum - bu zor netlik sağlar. Ben bu süre önemli iş yapmak çalıştığınız e-posta kapatmak sağlar listesine bir basit tercih ediyorum.

Peki daha iyi bir yöntem nedir? Olarak e-posta gelen kutusu süreci Basit to-do list ve, için yapılacaklar listesi için eylemler çekerek basit seçin. Bir dizüstü veya dizin kartı iyi çalışır gibi, basit bir programı yapar Taskpaper Not Defteri veya TextEdit'i yılında (mevcut sevdiğim) hatta bir metin dosyası. Eğer gürültü uygulaması veya dosya, sadece bir kopyasını alıp, bir-bir e-posta yapmak yapıştırın saniye sürer için klavye kısayol oluşturdu.

Sana iyi çalışmıyor ve büyük işler yapmak için bir yapılacaklar listesi gibi bir e-posta gelen kutusu kullanarak söyleyerek değilim. David Pogue açıkçası çok bu şekilde yapmak için yöneten ve zaman zaman bunu yaptık. Ama en iyi yolu, bireysel, aksiyon öğeleri bulmak için en azından o zaman "kim gibi basit bir şekilde, görevleri öncelik, ve değil dağıtmak çalışmadı.

--
Bu makale, lütfen sevdimshare it on del.icio.us, StumbleUpon or Kıkırdamak. Bunu takdir ediyorum. :)

zen-productivity ++
Diğer Bitti to Get Breaks Lots of alın
The Essential Motivasyon El Kitabı
Ve Fit Algorithm Sağlıklı
Üç basit değişiklikler aynı anda Fit ve Yeşil To Get
Google Krom OS Means Bilgi için
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: