Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

Üç basit değişiklikler aynı anda Fit ve Yeşil To Get


Aynı zamanda uygun ve yeşil alın.

Yazan yazılı Leo Babauta . Beni izleyin Kıkırdamak .

Ben biraz şimdilik, basitleştirilmesi de dahil olmak üzere daha iyi için hayatımı değiştirmek için, tesisatçısı ve sağlıklı ve yeşil almaya çalışırken - ve son birkaç ay içinde ben bir araştırma çok sayıda yapıyor sonra elde çalışıyor ettik benim karbon ayak izi azaltmak as well.

Süre var ve biz üretmek ve emisyon tüketen kaynakları azaltmak için yüzlerce ve hatta yapabileceğimiz şey binlerce Ve, bu üç alanda odak oldum (arasında) en büyük etkileri.

(Ve daha bol olması için) yardım şimdiye farkettik en büyük şey, bu üç değişiklikler sadece yeşil olmak için yardım değil sağlık geliştirmeye yönelik uzun bir yol olabilir. Gitmek ve sağlıklı olarak yeşil ve çoğu zaman el ele git tesisatçısı.

Ve Ben çok uzak, bu üç alanda da, ben isterseniz size bazı düşüncelerinizi ve bulguları paylaşmak için, umuduyla bu, ve benzeri edeceğiz belki kendinizi bu değişiklikleri göz önünde mükemmel.

1. İnsan-Ulaştırma desteklenmektedir. Yani, bisiklet ve yürüyüş. Bu otomobiller kadar, hatta yeşil araba kaynakların ton kadar görülmektedir (gerçekten) ve büyük sera emisyonları katkıda bulunmaktadır. Arabalar en insanların gündelik hayatlarında en büyük emisyonları katkıda bulunmaktadır. Bu herkesin gitmek için gidiyor araba bedava her zaman, biz araba kullanmak miktarını azaltabilir.

Ben gibi daha yürüyoruz ettik Eva ve parklar için çocuklar, oyun, kütüphane, toplantı, restoranlar, sinema, bu gibi şeyler. Yürüyüş ulaşım inanılmaz bir biçimidir - Sen hiç bir kaynak kullanımı ya da herhangi bir emisyon var (Nefesini dışında) ve gerçekten çevresindeki yürüyüş uygun almak (bkz. benim Japonya gezisi raporu daha fazla nasıl kilo kaybettim yürüyüş için).

Although I arasında Motosiklet şu anda ve iyi kullanılan bisiklet için arıyorum (ben ben) Ben tüketen kaynakların miktarını azaltarak yaşıyorum aracı olarak kullanılan tercih ediyorum Bisiklete binme de seviyorum şey değil. Bisiklete binme ulaşım için kullanılan elde alır, ben kabul edeceğiz, ancak alıcı tarafından çok az kaynak kurtulmak ve sadece sıfır kirlilik yayan bir inanılmaz yol, süre büyük bir şekilde almak. Cidden, ben çok bir kaç hafta boyunca deneyin ve bu yaşamak için çok tatmin edici yol göreceksiniz bu - öneririz.

Ancak Guam gibi yerlerde biraz daha fazla gibi çok iyi bir ulaşım sistemi yok zordur elbette Toplu taşıma, ulaşım başka büyük bir formu vardır. Bunu kullanarak denedim ve eğer birkaç saat için herhangi bir yere sahip son derece elverişsiz's. Ben, ancak ve İstanbul'daki transit sistemi kullanmak sevdim ki her zaman eğer orada yaşıyordun.

Try to use human-powered transportation more often — you’ll love it. It really helps put you in touch with the outdoors, and takes you out of the confinement of cars, out of the frustration of traffic, and reduces the amount you spend on gas and maintenance. Someday, I’m going to go araba bedava, and I hope I’ll take all of you with me. :)

2. Vejetaryenlik veya Veganism. Ya da, eğer çok başlamak sadece et tüketimi azaltarak zor geliyor. -Den GreenWikia Tarımsal üretim içine et daha bitki ürünleri üretmek için üretmek etmek için: "Daha fazla yer var. Çünkü metan da geğirmek 23 kat daha fazla CO2 daha ısı tutma etkili, yerli hayvan insan taşımacılığı kombine daha küresel ısınmaya daha fazla katkıda bulunmaktadır. "

) Vejetaryen (ve özellikle vegan olmak sizin çevre üzerindeki büyük etkileri ile yapabilir değişiklikleri biridir. Eğer tüm et ve diğer hayvansal ürünlere kadar verdi, bizim (teorik olarak, en azından) biz üretmek ve dünya (gıda birçok yayın yeterince yiyecek var ediyorum için et, süt ve yumurta hayvan yetiştirme için) gider ve ediyorum büyük ölçüde çevre kirliliği ve sera emisyon miktarını azaltmak.

Vejetaryen olmak olması zor Eğer yeni gıdalar ve etnik mutfakları keşfetmek - aslında, bu eğlenceli olabilir. Ve vegan olma veya vejetaryen size sağlıklı olacak, garanti etmez en vejetaryenlerin sağlıklı olduğunu (ortalama) ortalama Amerikan sahip. Eğer değiştirmek (genellikle) et ve meyve ve Veggies ve bütün tahıl ve baklagiller diğer hayvansal ürünler, size sağlıklı yağ alırsınız. Eğer, kızarmış patates ve Twinkies ile yapacaksın değil onları değiştirin. (Bize bu noktada savunuyorlar, ama özgür lütfen lütfen şüpheli Westin Fiyat Vakfı paylaşmak bilgi vermiyor - gerçekten pseudoscience dolu's, biz bir fikir üzerinde sahte makalelere bağlantılar birçok kez önce ve olursa bu tartışma yaşadım Sitemdeki.)

Ben eğer et veya süt içmek, yemek sizin kötü olduğunuz ya da mutlaka sağlıksız olduğunuzu söyleyerek değilim. Bu kesinlikle diyet hayvan ürünleri ile sağlıklı yemek mümkündür. Ama, çevrenin iyiliği için düşünmelisiniz bu şey söylüyorum ... ve eğer sağlıklı bu arada, bir güzel tarafı parası's alıyorum.

I recently decided to go back to veganism (I’ve been lacto-ovo vegetarian for about 18 months, and was vegan before that) and will write a post about it soon, including some links shared by friends on Kıkırdamak.

3. Daha az tüketim. Bu güzel (ama şart değil) kolay kolay bu hayatın bütün alanlarında büyük bir fark: sen tüketen kaç kaynakları, nasıl, ne kadar, ne kadar var yığılmayı ayrılmıştır sağlıklı yapabilir adımdır. Daha az, daha az kullanmak satın alın, daha az yemek -- uzaklıktadır seven aldığım ve malzeme satın alma .

Çünkü biz deneyin Bu yeşil olmak için ilginç, bize birçok otomatik yeşil ürünler ... hangi zaman iyi bir satın alma için sabırsızlanıyoruz şey satın almak, ancak, daha az ürün genel satın alma sahip çıkmak ve bir grup satın alma daha iyi çevresel -bilinçli türü ürünler.

By consuming fewer products, clothes, gadgets, furniture … stuff … you’ll use fewer resources and contribute less to landfills. When you buy something, a lot of resources were used not only for the materials needed to make the product (wood, paper, metal, plastic, cotton, etc.), but to harvest those materials, to manufacture the product, to package it, to transport it to the store or to your door. Get into the habit of buying less, needing less, and when you do get something you need, get it used if possible. You’ll end up spending less moneyas well.

Tüketen az yiyecek olarak, you'll (olasılıkla almak sağlıklı). Peki, eğer normalden hafif olduğunuz değil - muhtemelen aslında daha fazla yemek gerekiyor. Ama o bize olan ekstra kilo (veya çok) bir kaç kilo var, daha az yemek için sadece doktor ne emretti. Daha az kalori size kilo edeceğiz ve demektir Eğer yürüyüş ve bisiklet bir diyet, daha az et ve daha fazla alan bitkisel besinlerde yemek, kesinlikle alırsınız sağlıklı eklemek. Az yemek yemek sizin açlığa - sadece küçük bölümler yemek gerekir anlamına gelmez. Lezzet ve daha yavaş mindfully . That takes practice, but learn this habit over time and you’ll save not only your waistline, but your budget and a lot of resourcesas well.

Tartışın
Bu yazı tartışmalara biraz oluşturur - Ben her zaman sağlık ve çevre sorunları hakkında yazma biliyorum, ben sağlıklı bir çok eleştiri alıyorum. :) Ateş uzaklıktadır Peki! Ben düşüncelerinizi duymaktan memnun oluruz.

Bu arada benim duygu, hatta ben yanlış yaşıyorum ve almak benim güzel okuyucuları tarafından, bu konuda herhangi bir tartışma Allah'ın belası bir avantaj. Onu ele alalım ve bunu düşünüyorum, ve bu sayede, etkisini değiştirebilirsiniz.
--
Bu makale, lütfen sevdimshare it on del.icio.us, StumbleUpon or Kıkırdamak. Bunu takdir ediyorum. :)

zen-productivity ++
Nasıl böyle bir Büyük Bebek gibi hareket durdurmak için
Aşk Hayatı, değil Şeyler
Diğer Bitti to Get Breaks Lots of alın
The Essential Motivasyon El Kitabı
Ve Fit Algorithm Sağlıklı
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: