Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

Zen Mind: How Declutter için

Bir o beni en çok huzur veren şey temiz, basit bir ev var. Ben de sabah uyandırır ve decluttered oldu bir bakın en az bir oturma odası, içine çıkmak, ve önemsiz çevresinde yalan değil, bir sakin ve kalbime giren bir sevinç.
Ne zaman, üzerinde [...]


Bir o beni en çok huzur veren şey temiz, basit bir ev var. Ben de sabah uyandırır ve decluttered oldu bir bakın en az bir oturma odası, içine çıkmak, ve önemsiz çevresinde yalan değil, bir sakin ve kalbime giren bir sevinç.

Çılgınca ne zaman, on the other hand, bir oturma odası oyuncak ve kitaplar ve ilave şey ile yere her darmadağın içine çıkmak, bu kaos ve fikrimi olduğunu.

Ben yıllardır (belki de 8-9 yıl boyunca simplifier ve declutterer oldum) ve ben onu çok iyi ele verdik, ama geri her bir süre içinde darmadağın tekrar geliyor tutmak zorunda bulduk.

İşte benim en decluttering ipuçları:

  • Küçük parçalar olarak mı. Ve sadece bir raf declutter için kenara sadece 15 dakika ayarla o raf veya 15 dakika zaferi kutlamak kadar değil. Daha sonra 15 dakika sonraki gün için başka bir raf mücadele. Bir gömme veya oda galip ezici olabilir, ve sonsuza kadar onu koymak olabilir. Bu durumda, sadece bebek adımları yapın's.
  • Set kenara birkaç saat yapmak. Bu, yukarıdaki ipucu için ters görünse de ... ve bu. Bu sadece farklı bir strateji, ve Ben ne için çalıştığını söylediler. Bazen benim için, bir sabah, ya da bütün bir cumartesi sabahı bir parçası bir kenara bırakarak, bir küçük oda veya oda declutter iyidir. Ben tek seferde ve bunu ben bitirdim, bu harika hissediyor.
  • Raf veya çekmece ve bir anda her şey çıkar. Hangisi iki seçtiğiniz stratejileri üzerinde, bir çekmece veya raf bir anda, odak ve tamamen boş. Sonra temiz bir raf veya çekmece. Daha sonra, küme alıp (sonraki ipucu görmek sıralama) ve geri koymak sadece ne tutmak istiyorum. Sonraki raf veya çekmece mücadele.
  • Için servet üzerinden Sırala, her seferinde bir öğe ve hızlı kararlar. Bir çöp torbası var ve ver-away kutusu kullanışlı. Bir raf veya çekmece, tür bir anda küme biri ile herşeyi çekin. Bir madde al ve bir karar vermek: çöp, dışarıda, vermek veya saklamak. Küme içinde geri koymayın. Bütün servet, ve yakında bu musun, sen bitmiş olacak. Eğer servet üzerinden sıralama, korumak ve yeniden sıralama, onu sonsuza kadar alır. Koy Sadece ne tutmak istiyorsanız, ve iyi bir düzenleme.
  • Acımasız olmak. Bir paketi fare olabilir, ancak gerçek şu ki, sen değil hiç birikmiş olduğunuz önemsiz birçok kullanmak olacaktır. Eğer geçen sene, kullanıldığı değil kurtulabilirsiniz. Bu kadar basit. Yalnızca bir veya iki kez geçen yıl, kullanmıştım ama bir sonraki yıl kullanmak değil biliyorum, kurtulabilirsiniz. Eğer unsalvageable siyah, yapıvermek ve vermek, başkalarının kullanmak mümkün olabilir.
  • Papers? Acımasız olmak, unless it’s important. Dergiler, kataloglar, istenmeyen posta, hesaplar bir yıl daha eski, daha fazla kendinize diğerlerinden, notları, eski eser şeyler ... bu kıpırdanmak notlar! Sadece vergi ile yedi yıl için ve garantiler, doğum ve ölüm ve evlilik sertifikaları, sigorta, geleceklerdir gibi diğer önemli belgeler ve bunun gibi diğer önemli belgeleri tutulmalıdır ilgili şeyler oldu. Ama o zaman onlara bakın anlarsınız. Aksi takdirde, yapıvermek!
  • Eğer bir çok şey ile çitin üzerine, bir "belki" kutusunu oluşturun.Çünkü daha sonra, kutuya, sonra da koyarsanız, bu etiket kutusunu kapatmak, bu gerekebilir ve depolama (Garaj, tavan, yüklük) koy, eserler dışında Eğer bir yazı tura için tahammülüm yok. Çoğu, tekrar o kutuyu açmak asla edeceğiz olasıdır. Bu durumda, altı ay veya bir yıl sonra çekme, ve daha kıpırdanmak veya vermek.
  • Bir sistem yapılan yığılmayı durdurmak için Oluştur. Burada yer her yerinden ve oyuncaklar ve kitaplar ve kıyafet büyük yığınlarıyla kağıt yığınlarının uzun bir nedenidir. Çünkü onların yerine şeyler tutmak için düzenli bir sistem yok ve bunu alıyorsunuz gerekmez şeyler kurtulun. Bu başka bir gün için bir konu, ancak bu konuda gibi declutter düşünmek's something. Mükemmel, ama asla edeceğiz eğer daha akıllıca nasıl ev darmadağın var düşünmek, belki tekrar oluyor onu durdurmak için yollar bulabilirsiniz.
  • Celebrate İşiniz bitince olduğunuzda! Bu aslında hayatta genel bir kural: her zaman, ne kadar küçük olursa olsun kendi başarılarını kutlamak. Bile sadece, bu büyük bir çekmece decluttered. Lezzetli şey için Treat yourself. Açık olduğu çekmece (veya closet, veya ne olursa olsun), ve sadelik hayranım. Derin nefes al ve iyi bir şey yaptım biliyorum. Güneşlenmek için peacefulness olarak.

Başka bir yerde decluttering hakkındaki diğer mesajlar:

See also:

zen-productivity ++
Recipe bir Daire Mide için
Bir kalıcı sifresiz Masası 3 Adımlar
Gönüllülük
Ne gerçekten gerekli mi? Tutumlu yaşayan bir rehber
Neden Zen Alışkanlıkları?
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: